top of page
Hip Hop

Hip hop to styl niezwykle popularny, jego prekursorzy tworzyli choreografie między innymi dla Michaela Jacksona. Charakterystyczną cechą stylu hip hop jest ciągła praca nóg ugiętych w kolanach. W tańcu tym, jak w jazzie, bardzo ważne są izolacje poszczególnych części ciała. Ruch może być kreowany w sposób dowolny – może być gwałtowny, synkopowany, ale też płynny i ciągły. Hip hop dzieli się na old school i new school, choć ze względu na ciągłą ewolucję tego stylu, granica jest dość płynna. Na hip hop składa się bardzo wiele technik, m. in. locking i popping.

Modern

Modern to przede wszystkim możliwość wyrażenia siebie. Początkowo dla twórców modern najważniejsze byłyprzekazywane emocje. Ze stylu modern wyrósł odłam – postmodern, który skupia się tylko i wyłącznie na ruchu. To ruch jest przekazem, a nie emocje tancerzy. Pionierem tego stylu jest Merce Cunnigham. Choreografie modern często mają odniesienia do sytuacji politycznej, ekonomicznej, społecznej. Styl kształtuje piękną sylwetkę, pozwala wypracować koordynację i świadomość ciała. Punktem wyjścia dla stylu modern jest technika klasyczna. Odbiega on jednak od sztywnych reguł baletu.

Taniec Współczesny

Taniec współczesny (modern dance) jest techniką tańca opartą na idei klasycznego baletu, lecz jest prawie całkowicie pozbawiony jego przyjętych zasad. Daje on tancerzon możliwość wyrażania emocji i odkrywania zakresu swojego ciała, choreografom zaś nowy wymiar tworzenia układów tanecznych. Na zajęciach z tańca współczesnego pragnę przedstawić tę technikę od podszewki, gdzie jest ona zbliżona poniekąd do baletu. Jednakże bardzo szybko drogi modernu i tańca klasycznego się rozchodzą. W trakcie zajęć kursanci zapoznają się z najbardziej popularnymi pojęciami, ćwiczeniami oraz będą mieli okazję szlifować je w układach choreograficznych. Nie zabraknie również historii tańca współczesnego, którą będą stopniowo poznawać wraz z przedstawianymi zagadnieniami.Taniec współczesny uczy kordynacji, ćwiczy pamięć ruchową, pomaga wzmocnić kondycję fizyczną oraz kształci partie ciała nieużywane w tańcu klasycznym.Zajęcia są dostosowane pod względem stopnia zaawansowania odpowiednio do poziomu psychofizycznego uczestników

Breakdance

Break dance to trudny taniec, wymaga dużej siły oraz sprawności. Na zajęciach nauczysz się podstaw tańca ( toprock, footwork, frezy, power moves), dowiesz się o historii bboingu oraz jak rozwijać swój styl. Dodatkowo zajęcia są rozbudowane o ćwiczenia zwiększające kondycje fizyczną oraz pomocne przy nauce tańca, ćwiczenia siłowe. Nie ma tu choreografii, istnieje duża dowolność ruchów oraz własnej ekspresji. Dzięki tańcu break dance można nabrać nie tylko doskonałej koordynacji ruchowej, ale także zwiększyć swoją siłę oraz przede wszystkim dobrze się bawić. Wszystko w klimacie hiphopu, przy brzmieniu break beatów, rapu i funku.

Dancehall

Charakter dancehallu zależy od idei, którą chcemy przekazać oraz od płci tancerza. Ten styl, to nie tylko szejki, czyli trzęsienie pupą, ale przede wszystkim ogromna liczba kroków, które każdy szanujący się tancerz dancehallu powinien znać. Poza nauką kroków i ich nazw oraz choreografii do energetycznej muzyki jamajskich wykonawców, zajęcia te rzeźbią i wzmacniającą mięśnie poszczególnych partii ciała, rozwijają siłę, gibkość, uczą poczucia rytmu, ‘feelingu’ jamajskiego, płynności ruchów, świadomej pracy na ciałem i umysłem, a także zapewniają intensywny stretching. Dynamiczne i żywiołowe tempo zajęć pozwoli oderwać się nieco od rzeczywistości – w końcu w ten sam sposób, czyli poprzez taniec, radzą sobie z codziennymi problemami rodowici Jamajczycy.

Cheerleaders / Videoclip dance

Videoclip dance to mieszanka różnorodnych technik tanecznych, głównie jazzu i hip hopu. Mianem tym określa się choreografie tworzone na potrzeby teledysków. Dzięki różnorodności kroków, a także wykorzystywaniu elementów gimnastyki choreografie takie są bardziej dynamiczne i efektowne. Zasadniczo videoclip nie jest więc oddzielną techniką taneczną a nazwą choreografii, które możemy podziwiać w teledyskach popularnych muzyków.

bottom of page