top of page
Hip Hop

Hip hop to styl niezwykle popularny, jego prekursorzy tworzyli choreografie między innymi dla Michaela Jacksona. Charakterystyczną cechą stylu hip hop jest ciągła praca nóg ugiętych w kolanach. W tańcu tym, jak w jazzie, bardzo ważne są izolacje poszczególnych części ciała. Ruch może być kreowany w sposób dowolny – może być gwałtowny, synkopowany, ale też płynny i ciągły. Hip hop dzieli się na old school i new school, choć ze względu na ciągłą ewolucję tego stylu, granica jest dość płynna. Na hip hop składa się bardzo wiele technik, m. in. locking i popping.

Modern

Modern to przede wszystkim możliwość wyrażenia siebie. Początkowo dla twórców modern najważniejsze byłyprzekazywane emocje. Ze stylu modern wyrósł odłam – postmodern, który skupia się tylko i wyłącznie na ruchu. To ruch jest przekazem, a nie emocje tancerzy. Pionierem tego stylu jest Merce Cunnigham. Choreografie modern często mają odniesienia do sytuacji politycznej, ekonomicznej, społecznej. Styl kształtuje piękną sylwetkę, pozwala wypracować koordynację i świadomość ciała. Punktem wyjścia dla stylu modern jest technika klasyczna. Odbiega on jednak od sztywnych reguł baletu.

Balet

Gracja, lekkość i elegancja w każdym ruchu. Dążymy do tego, aby nasze lekcje wspomagały rozwój fizyczny i artystyczny maluchów. Są to zajęcia rytmiczne, które umuzykalniają dzieci. Początkowa ilość ćwiczeń techniki tańca klasycznego jest dostosowana do wieku dziecka. Udział w tych zajęciach uczy także koncentracji dostosowanej do ich poziomu rozwoju. Poprzez naśladowanie otaczającego nas świata rozwijamy w dziecku wyobraźnię oraz zdolności aktorskie. Uczymy także prostych kroczków tanecznych i choreograficznych, które pomagają w rozwoju fizycznym i orientacji przestrzennej. Pedagodzy inspirują i motywują dzieci do działania, rozwoju kreatywności i wyrazu artystycznego. Tańcząc i wykonując polecenia pedagogów dzieci uczą się dyscypliny, która przekłada się na życie codzienne.

Kids Dance

Uczą się rozpoznawać rytm, stawiać pierwsze taneczne kroki, a później koordynować je z pracą całego ciała. Na tych zajęciach Dzieci oznają różne techniki taneczne, począwszy od postaw baletu, tańca towarzyskiego poprzez taniec taledyskowy aż po łatwe rozwiązania choreograficzne. Dzięki zajęciom Pociechy nabywają też umiejętności funkcjonowania w grupie, rozwija się ich percepcja, stają się bardziej przebojowe.

Cheerleaders / Videoclip dance

Videoclip dance to mieszanka różnorodnych technik tanecznych, głównie jazzu i hip hopu. Mianem tym określa się choreografie tworzone na potrzeby teledysków. Dzięki różnorodności kroków, a także wykorzystywaniu elementów gimnastyki choreografie takie są bardziej dynamiczne i efektowne. Zasadniczo videoclip nie jest więc oddzielną techniką taneczną a nazwą choreografii, które możemy podziwiać w teledyskach popularnych muzyków.

Taniec Współczesny

Taniec współczesny (modern dance) jest techniką tańca opartą na idei klasycznego baletu, lecz jest prawie całkowicie pozbawiony jego przyjętych zasad. Daje on tancerzon możliwość wyrażania emocji i odkrywania zakresu swojego ciała, choreografom zaś nowy wymiar tworzenia układów tanecznych. Na zajęciach z tańca współczesnego pragnę przedstawić tę technikę od podszewki, gdzie jest ona zbliżona poniekąd do baletu. Jednakże bardzo szybko drogi modernu i tańca klasycznego się rozchodzą. W trakcie zajęć kursanci zapoznają się z najbardziej popularnymi pojęciami, ćwiczeniami oraz będą mieli okazję szlifować je w układach choreograficznych. Nie zabraknie również historii tańca współczesnego, którą będą stopniowo poznawać wraz z przedstawianymi zagadnieniami.Taniec współczesny uczy kordynacji, ćwiczy pamięć ruchową, pomaga wzmocnić kondycję fizyczną oraz kształci partie ciała nieużywane w tańcu klasycznym.Zajęcia są dostosowane pod względem stopnia zaawansowania odpowiednio do poziomu psychofizycznego uczestników

bottom of page